Паметни соларни панели со моќност со висок лумен соларен улично светло

Краток опис:

Сончево LED улично светло:

Соларен панел: картонски пакет и палета

Батерија: картонски пакет и палета

Контролор: картонски пакет и палета

Пол: меур обвивка

Прицврстување: картонски пакет и палета

Пристаниште: пристаниште Јангжу или пристаниште Шангај


Детали за производот

30 W

40 W

50 W

60 W

80 W

100 W

120 W

Параметри

Висока класа Интегрирана футрола од алуминиумска легура.

Режимот на осветлување користи разузнавачки радарски сензор, сензор на долго растојание.

Агол на гледање од 140°, осветлување на поголема површина.

Лесно за инсталирање, одржување, автоматско вклучување/исклучување

Со далечински управувач, UVA технологија, носи висока отпорност на корозија, работа со далечински управувач 30 метри, режим на осветлување 4.

Приказ на производот

300w се во едно интегрирано led соларно улично светло алуминиум ip65 водоотпорно надворешно (1)
300w се во едно интегрирано led соларно улично светло алуминиум ip65 водоотпорно надворешно (2)
300w се во едно интегрирано led соларно улично светло алуминиум ip65 водоотпорно надворешно (4)
300w се во едно интегрирано led соларно улично светло алуминиум ip65 водоотпорно надворешно (3)
детали-3

Ефикасност>20% соларен панел

►Тип: Моно.ПВ модул

►Висока ефикасност: -20%

►25 години гаранција

Сензор за микробранови

► Дизајн на прекинувачот за вклучување-исклучување

детали-2
детали-1

Екстремна осветленост

►Дистрибуција на светлина на објективот

►Светлината се прекршува во објективот за да се зголеми осветленоста

►Енергетски ефикасни

Тело од алуминиумско лиено тело

►Силен антиоксидативен капацитет

►Висока цврстина, долг животен век

►IP65 водоотпорен

детали-4

Интегрирана соларна ламба- Извештај IEC

Апликација

Интегрирана соларна улична светлина со литиум фосфат батерија, соларен панел и полнач вградени во светилката.Независниот LED извор со можност за навалување и држачот за монтирање на столб овозможуваат светлосниот зрак да се фокусира на патот, а соларниот панел кон сонцето.Сензор за движење базиран на микробранова печка за оптимизирање на автономијата на батеријата.

Процес на производство

30 W
40 W
50 W
80 W
120 W

Нашиот сервисен процес

1. Разберете ги севкупните барања за решенија за улични светилки на клиентите, собирајте подетални информации за типовите на раскрсници, растојанието на уличните светилки, сценаријата за примена и така натаму
2. Анкета на лице место, далечинско видео анкета или соодветни фотографии на лице место обезбедени од клиентот
3. Дизајн цртежи (вклучувајќи планови на подот, цртежи со ефект, градежни цртежи) и
определување на планот за дизајн
4. Опрема прилагодено производство

Проектни случаи

40 W

40 W

50 W

50 W

80 W

80 W

100 W

100 W

Сцена за инсталација

Америка - (1)
Америка-(6)
Америка-(5)
Америка-(8)

Америка

Камбоџа-(1)
Камбоџа-(4)
Камбоџа-(2)
Камбоџа-(6)

Камбоџа

Индонезија - (1)
Индонезија - (4)
Индонезија - (2)
Индонезија - (5)

Индонезија

Филипини-(1)
Филипини-(4)
Филипини-(2)
Филипини-(5)

Филипини

Најчесто поставувани прашања

1.Колку видови производи имате?

Сега Road Smart има 12 типа различни соларни градинарски светла, соларно улично светло, може да ги исполни вашите различни барања. 2. Каде може да го инсталирате вашиот производ?

Паметни производи за патишта погодни за рурален пат, двор, вила, парк, плоштад, фарма, фабрика, бавна лента итн... местата каде што е осветлено со игла и со доволно сонце.

3. Какви сертификати има вашиот производ?

Road Smart се фокусира на висококвалитетно сончево улично светло.Досега производот има положено CE, FCC, CQC, SGS, ISO9001:2008 сертификати.Секое соларно улично светло го помина тестот IP65, тестот за прскање со сол, тестот за силата на ветерот IK08 што помага да се намалат вашите грижи.И како претпријатие со висока технологија, интегрираното соларно улично светло Road Smart има патент од над 60 парчиња за структурата и изгледот и колото.

4.Може ли да имам каталог и спецификација на вашиот производ?

Да, ве молиме контактирајте со нашиот продавач за да ја добиете најновата датотека.

5. Може ли да имам примерок нарачка за соларна улична светлина?

Да, ја поздравуваме нарачката за примерок за тестирање и проверка на квалитетот.Мешаните примероци се прифатливи.

6. Што е со времето на водство?

3 дена за примероци, 1-2 недели за масовно производство.

7. Дали имате некакво ограничување на MOQ за нарачка за соларна улична светлина?

Достапно е 1 парче за проверка на примерокот


 • Претходно:
 • Следно:

 • ЛЕД 30WBridgelux чипови3030 (Животен век 100000 часа)
  Лумен (LM) 170 LM/W
  Температура на бојата 6000K ~ 6500K (3000K-7000K може да се прилагоди)
  LifePO4 батерија 300WH 12,8V
  Соларен панел 18V50W увезен монокристален силикон со висока ефикасност
  Инсталирајте го дијаметарот на столбот 60-65 мм
  Висина на монтирање 6~7m (Предложете инсталирање помеѓу 20-25m)
  Време на полнење на сончевата енергија 6 часа со силна сончева светлина
  Облачни/дождливи денови 12 Облачни/дождливи денови
  Материјал Алуминиум од висока класа (третман со анодна оксидација)
  Големина на производот 820*385*180мм
  LED светилка 80 ЕЕЗ
  Сензор за движење Да (Сензор за микробранови)
  Далечински управувач Да (1 компјутер далечински управувач по многу)
  Водоотпорен IP65
  Работна температура -25℃ до 65℃
  Сертификати CE, ROHS, IP65
  Гаранција 3 години
  ЛЕД 40WBridgelux чипови3030 (Животен век 100000 часа)
  Лумен (LM) 170 LM/W
  Температура на бојата 6000K ~ 6500K (може да се прилагоди)
  LifePO4 батерија 310WH 12,8V
  Соларен панел 18V65W Увезен монокристален силикон со висока ефикасност
  Инсталирајте го дијаметарот на столбот 60-65 мм
  Висина на монтирање 7~8m (Предложете инсталирање помеѓу просторот 25-30m)
  Време на полнење на сончевата енергија 6 часа со силна сончева светлина
  Облачни/дождливи денови 12 Облачни/дождливи денови
  Материјал Алуминиум од висока класа (третман со анодна оксидација)
  Големина на производот 960*385*180мм
  LED светилка 80 ЕЕЗ
  Сензор за движење Да (Сензор за микробранови)
  Далечински управувач Да (1 компјутер далечински управувач по многу)
  Водоотпорен IP65
  Работна температура -25℃ до 65℃
  Сертификати CE, ROHS, IP65
  Гаранција 3 години
  ЛЕД 50WBridgelux чипови3030 (Животен век 100000 часа)
  Лумен (LM) 170 LM/W
  Температура на бојата 6000K ~ 6500K (може да се прилагоди)
  LifePO4 батерија 400WH 12,8V
  Соларен панел 18V70W увезен монокристален силикон со висока ефикасност
  Инсталирајте го дијаметарот на столбот 60-65 мм
  Висина на монтирање 7~9m (Предложете инсталирање помеѓу 20-30m)
  Време на полнење на сончевата енергија 6 часа со силна сончева светлина
  Облачни/дождливи денови 12 Облачни/дождливи денови
  Материјал Алуминиум од висока класа (третман со анодна оксидација)
  Големина на производот 1190*385*180мм
  LED светилка 160 ЕЕЗ
  Сензор за движење Да (Сензор за макробранови)
  Далечински управувач Да (1 компјутер далечински управувач по многу)
  Водоотпорен IP65
  Работна температура -25℃ до 65℃
  Сертификати CE, ROHS, IP65
  Гаранција 3 години
  ЛЕД 60WBridgelux чипови3030 (Животен век 100000 часа)
  Лумен (LM) 170 LM/W
  Температура на бојата 6000K ~ 6500K (може да се прилагоди)
  LifePO4 батерија 460WH 12,8V
  Соларен панел 18V80W увезен монокристален силикон со висока ефикасност
  Инсталирајте го дијаметарот на столбот 60-65 мм
  Висина на монтирање 7~9m (Предложете инсталирање помеѓу 20-30m)
  Време на полнење на сончевата енергија 6 часа со силна сончева светлина
  Облачни/дождливи денови 12 Облачни/дождливи денови
  Материјал Алуминиум од висока класа (третман со анодна оксидација)
  Големина на производот 1190*385*180мм
  LED светилка 160 ЕЕЗ
  Сензор за движење Да (Сензор за микробранови)
  Далечински управувач Да (1 компјутер далечински управувач по многу)
  Водоотпорен IP65
  Работна температура -25℃ до 65℃
  Сертификати CE, ROHS, IP65
  Гаранција 3 години
  ЛЕД 80WBridgelux чипови3030 (Животен век 100000 часа)
  Лумен (LM) 170 LM/W
  Температура на бојата 6000K ~ 6500K (може да се прилагоди)
  LifePO4 батерија 630WH 12,8V
  Соларен панел 18V100W Увезен монокристален силикон со висока ефикасност
  Инсталирајте го дијаметарот на столбот 70-76 мм
  Висина на монтирање 8~10m (Предложете ја инсталацијата помеѓу 25-35m)
  Време на полнење на сончевата енергија 6 часа со силна сончева светлина
  Облачни/дождливи денови 12 Облачни/дождливи денови
  Материјал Алуминиум од висока класа (третман со анодна оксидација)
  Големина на производот 1630*385*55mm (LED светилка) 585*125*320m (загради)
  LED светилка 160 ЕЕЗ
  Сензор за движење Да (Сензор за микробранови)
  Далечински управувач Да (1 компјутер далечински управувач по многу)
  Водоотпорен IP65
  Работна температура -25℃ до 65℃
  Сертификати CE, ROHS, IP65
  Гаранција 3 години
  ЛЕД 100WBridgelux чипови3030 (Животен век 100000 часа)
  Лумен (LM) 170 LM/W
  Температура на бојата 6000K ~ 6500K (може да се прилагоди)
  LifePO4 батерија 700WH 12,8V
  Соларен панел 18V130W Увезен монокристален силикон со висока ефикасност
  Инсталирајте го дијаметарот на столбот 70-76 мм
  Висина на монтирање 9~12m (Предложете ја инсталацијата помеѓу 30-40m)
  Време на полнење на сончевата енергија 6 часа со силна сончева светлина
  Облачни/дождливи денови 12 Облачни/дождливи денови
  Материјал Алуминиум од висока класа (третман со анодна оксидација)
  Големина на производот 1950 * 385 * 55 mm (LED светилка) 585 * 125 * 320 m (загради)
  LED светилка 240 ЕЕЗ
  Сензор за движење Да (Сензор за микробранови)
  Далечински управувач Да (1 компјутер далечински управувач по многу)
  Водоотпорен IP65
  Работна температура -25℃ до 65℃
  Сертификати CE, ROHS, IP65
  Гаранција 3 години
  ЛЕД 120WBridgelux чипови3030 (Животен век 100000 часа)
  Лумен (LM) 170 LM/W
  Температура на бојата 6000K ~ 6500K (може да се прилагоди)
  LifePO4 батерија 800WH 12,8V
  Соларен панел 18V140W Увезен монокристален силикон со висока ефикасност
  Инсталирајте го дијаметарот на столбот 70-76 мм
  Висина на монтирање 9~12m (Предложете ја инсталацијата помеѓу 30-40m)
  Време на полнење на сончевата енергија 6 часа со силна сончева светлина
  Облачни/дождливи денови 12 Облачни/дождливи денови
  Материјал Алуминиум од висока класа (третман со анодна оксидација)
  Големина на производот 1950 * 385 * 55 mm (LED светилка) 585 * 125 * 320 m (загради)
  LED светилка 240 ЕЕЗ
  Сензор за движење Да (Сензор за микробранови)
  Далечински управувач Да (1 компјутер далечински управувач по многу)
  Водоотпорен IP65
  Работна температура -25℃ до 65℃
  Сертификати CE, ROHS, IP65
  Гаранција 3 години

  Поврзани производи