Поцинкуван столб за улично осветлување 14M

Краток опис:

1. Производител или добавувач на решенија, совладување и примена на меѓународниот стандард ASTM BS EN40 во дизајнот и производството.

2. Прецизно заварување, без заварување со истекување, без залак на работ, мазна површина без нечистотии.

3. Процес на прскање во прав, стабилност на облогата од чист полиестерски пластика во прав, силна адхезија, отпорност на УВ.Дебелина на филмот повеќе од 10um, силна адхезија.

4. Технологија за галванизирање на топло натопување, внатрешни и надворешни површини за 75 микрони над антикорозионниот третман со облога со цинк со топла натопи.

5. Едношалтерска услуга за владини проекти: идеен проект, привремени документи, распоред на производство за контрола на квалитетот, инженерски насоки за инсталација


Детали за производот

Осветлувачка извонредност (1) Осветлувачка извонредност (2) Осветлувачка извонредност (3) Осветлувачка извонредност (4) Осветлувачка извонредност (5) Осветлувачка извонредност (6) Осветлувачка извонредност (7) Осветлувачка извонредност (8)

Светлосни столбови: Осветлувачка извонредност

Во Xintong Group, се гордееме што ги претставуваме нашите исклучителни светлосни столбови дизајнирани да поставуваат нови стандарди во индустријата.
Нашата посветеност на иновациите и квалитетот, во комбинација со децениското искуство, нè прави префериран избор за B2B партнери кои бараат врвни решенија.

1. Неспоредлива издржливост

Нашите светлосни столбови се изградени да го издржат тестот на времето.Изработени од висококвалитетни материјали, тие покажуваат извонредна отпорност на корозија, екстремни временски услови и механички стрес.Ова обезбедува долготрајна инвестиција за вашите проекти.

2. Приспособување на своите најдобри

Ние разбираме дека секој проект има уникатни барања.Затоа нудиме широк спектар на опции за прилагодување.Без разлика дали се работи за висина, дизајн или завршница, нашите светлосни столбови може да се прилагодат за да одговараат на вашите специфични потреби.Истакнете се со елеганција и функционалност.

3. Иновативна технологија

Xintong Group е во првите редови на технолошкиот напредок.Нашите светлосни столбови вклучуваат иновации, како што се паметни системи за осветлување и енергетски ефикасни дизајни.

Прифатете ја иднината на илуминацијата со нашите најсовремени решенија.

4. Беспрекорна интеграција

Нашите светлосни столбови се дизајнирани за интеграција без напор во различни средини.Без разлика дали се работи за урбани улици, автопати, паркови или индустриски комплекси, тие беспрекорно се спојуваат и обезбедуваат извонредно осветлување.

5. Усогласеност и безбедност

Безбедноста е најважна.Нашите светлосни столбови ги исполнуваат сите релевантни безбедносни стандарди и сертификати.

Бидете сигурни дека вашите проекти ќе бидат осветлени со производи кои даваат приоритет на благосостојбата на заедниците и корисниците.

Зошто да изберете Xintong Group?

Докажани рекорди: со историја датира од 1999 година и посветен тим од 340 професионалци, ние постојано даваме извонредност.

Глобален досег: Нашите производи ја заслужија довербата на клиентите на извозните пазари, вклучувајќи ги Филипините и ОАЕ.

B2B извонредност: Ние исклучиво се грижиме за B2B партнерите, обезбедувајќи беспрекорно искуство за службениците за набавки, изведувачите и владините агенции.

Partner with us at Xintong Group and illuminate the world with confidence. For inquiries and custom solutions, contact us at rfq2@xintong-group.com


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи